یکی از روش های حمل و نقل بین المللی دریایی روش NVOCC (Non Vessel Operating Common Carrier) میباشد. شرکت سیوال  خدمات  مختلفی از جمله Cross Stuff ، Transship و حمل و نقل مستقیم را با 4500 کانتینر TEU از سراسر جهان به بنادر ایران و بندر جبل علی در امارات متحده عربی ، آسیای شرقی و بالعکس  را ارائه می دهد.

از جمله امتیازات سرویس NVOCC میتوان به فراهم بودن امکان تغییرات مربوط به کالا (شرح کالا و اچ اس کد) و یا مقصد تخلیه، بدون نیاز به تایید فروشنده اشاره نمود که در حال حاظر با استقبال گسترده ای مواجه میباشد. همچنین در سریسهای NVOCC نیازی به تخلیه و بارگیری مجدد کالا در بنادر واسط (جبل علی، موندرا و…) نبوده و کالای بارگیری شده در مبدا با همان کانتینر پلمپ شده در به مقصد نهایی خواهد رسید که این مورد نیز امتیاز ویژه ای برای کالا های خاص محسوب میگردد.

nvocc

دراین روش شرکت های بزرگ حمل و نقل با در اختیار داشتن کانتینرهای مختص خود اقدام به جابجایی اجناس و بار خود میکنند. اما برای این جابجایی نیاز به کشتی هایی دارند به همین کشتی های مختلف را اجاره کرده و از طریق آن ها برای جابجایی کانتینرها اقدام میکنند.حمل بار Nvocc مزیت هایی نسبت به روش های دیگر حمل و نقل دارد. مثلا در این روش احتمال خسارت دیدن کانتینرها کمتر است زیرا طبق قرارداد بسته شده با شرکتی که کشتی را در اختیار خود دارد مسئولیت سالم رسیدن تمامی محصولات و کانتینرها با آن خواهد بود به همین دلیل مطمئنا بالاترین دقت و امنیت در جابجایی و حمل و نقل توسط شرکت کشتیرانی در نظر گرفته میشود و شرکتی که کانتینرهارا در اختیار دارد یک کشتی با امنیت کامل و تمامی امکانات و خدمات تحویل خواهد گرفت.